Ta strona wykorzystuje ciasteczka ("cookies") w celu zapewnienia maksymalnej wygody w korzystaniu z naszego serwisu. Czy wyrażasz na to zgodę?

Czytaj więcej

Program Kształcenia od 2023 r.

Uchwała w sprawie zmiany programu PDF (obowiązuje od 1.10.2024, zmiana obejmuje wprowadzenie zajęć w dyscyplinie stosunki międzynarodowe)

I rok kształcenia

I rok to czas dla doktorantek i doktorantów na oswojenie się ze Szkołą Doktorską oraz czas na różne kwestie organizacyjne:

  • z uwagi na praktyki dydaktyczne, które są częścią programu kształcenia, należy zrealizować skierowanie na badania u lekarza medycyny pracy;
  • złożenie wniosku/ów o powołanie promotora, dodatkowego promotora lub promotora pomocniczego(wniosek o zmianę promotora można również złożyć przez cały okres kształcenia);
  • przygotowanie Indywidualnego Planu Badawczego (IPB) – dokument ten należy opracować wraz z promotorem. Jest to jeden z najważniejszych dokumentów złożonych w Sekretariacie, gdyż opisuje plan pracy nad dysertacją;
  • złożenie po pierwszym roku sprawozdania rocznego rozliczającego I rok kształcenia.

II rok kształcenia

Na drugim roku doktorantki i doktoranci mogą rozpocząć realizację praktyk dydaktycznych. Drugi rok jest również czasem na przygotowanie się do oceny śródokresowej odbywającej się po drugim roku kształcenia. Wrzesień jest miesiącem, w którym doktoranci i doktorantki składają sprawozdanie roczne oraz dokumenty wymagane do oceny śródokresowej.

III rok kształcenia

Jednym z ciekawszych elementów III roku jest konferencja interdyscyplinarna obejmująca wszystkie dyscypliny nauk społecznych. Dzięki niej można przedstawić w szerokim gronie specjalistów swoje najnowsze odkrycia badawcze oraz omówić zagadnienia związane z pracą doktorską. We wrześniu należy już po raz trzeci złożyć sprawozdanie roczne.

IV rok kształcenia

Na IV roku liczba zajęć znacząco się zmniejsza. IV rok poświęcony jest w całości na ostatnie prace nad rozprawą doktorską.

Koniec kształcenia Q&A: strona

 

Konsultacje indywidualne z promotorem

W nowym programie zwiększyliśmy w każdym roku kształcenia liczbę godzin konsultacji z promotorem, co oznacza, że na cały cykl kształcenia przewidziane jest 70 godzin konsultacji indywidualnych z promotorem (10 godzin w I roku oraz po 20 godzin w II, III i IV roku). Promotor wraz z doktorantem/doktorantką wspólnie decydują o formie konsultacji. Konsultacje z promotorem mogą być pomocne w opracowaniu Indywidualnego Planu Badawczego, mogą służyć też wsparciu doktorantek/doktorantów w zakresie kształcenia, rozwoju naukowego oraz pisania rozprawy. Oczekujemy, że zwiększenie liczby godzin wpłynie na bardziej efektywną współpracę doktorantek i doktorantów z promotorami.

Praktyki dydaktyczne

Obowiązkowy wymiar praktyk dla doktorantek i doktorantów, którzy rozpoczęli kształcenie w roku akademickim 2023/2024 LINK

Skrót programu kształcenia dla dyscypliny ekonomia i finanse: PDF

Skrót programu kształcenia dla dyscypliny geografia społeczno-ekonomiczna i gospodarka przestrzenna: PDF

Skrót programu kształcenia dla dyscypliny nauki o bezpieczeństwie: PDF

Skrót programu kształcenia dla dyscypliny nauki o komunikacji społecznej i mediach: PDF 

Skrót programu kształcenia dla dyscypliny nauki o polityce i administracji: PDF

Skrót programu kształcenia dla dyscypliny nauki o zarządzaniu i jakości: PDF

Skrót programu kształcenia dla dyscypliny nauki prawne: PDF

Skrót programu kształcenia dla dyscypliny nauki socjologiczne: PDF

Skrót programu kształcenia dla dyscypliny pedagogika: PDF

Skrót programu kształcenia dla dyscypliny psychologia: PDF

Skrót programu kształcenia dla dyscypliny stosunki międzynarodowe: PDF